Majstrovstvá Slovenska 2018 junioriek a senioriek

Xénia Kilianová s náskokom 12,05 boda suverénne zvíťazila na Majstrovstvách Slovenska v modernej gymnastike v kategórii senioriek. Popri celkovému víťazstvu si vybojovala ďalšie štyri medaily za všetky náčinia, s ktorými v sobotu odcvičila - obruč, loptu, kužele a stuhu.

Celkovo priniesli gymnastky zo Športového gymnázia do Nitry 10 zlatých, 3 strieborné a 4 bronzové medaily.
V kategórii senioriek sa na celkovom 4.mieste umiestnila naša Alexandra Čechová, ktorej sa vydarila zostava s obručou a kužeľmi.
Novou majsterkou junioriek je od tohto víkendu Petra Horváthová (takisto ŠK ŠOG Nitra), ktorá potvrdila prvenstvo v troch náčiniach - lopte, kuželiach a stuhe.
Natália Majzlíková sa radovala z 3.miesta so ziskom jednej zlatej, dvoch strieborných a jednej bronzovej medaily.